ETQ-P5M330YFC
Part No
ETQ-P5M330YFC
Description
FIXED IND 33UH 5A 75.4 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
7.6A
Current Rating (Amps) :
5 A
DC Resistance (DCR) :
75.4mOhm Max
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Tolerance :
±20%