SCIHP1367-100M
Part No
SCIHP1367-100M
Manufacturer
Signal Transformer
Description
FIXED IND 10UH 10A 18.5 MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
15.5A
Current Rating (Amps) :
10 A
DC Resistance (DCR) :
18.5mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
200 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%