0402HM-150EKTS
Part No
0402HM-150EKTS
Description
FIXED IND 15NH 460MA 160MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
460 mA
DC Resistance (DCR) :
160mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
5GHz
Inductance :
15 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
30 @ 250MHz
Tolerance :
±10%
Datasheets
0402HM-150EKTS
Manufacturer related products
    AC 220V HEATER 500W
    DC 48V HEATER 1000W (RACK-MOUNT
    CABINET HEAT EXCHANGER
    CABINET HEATER
    AC 220V HEATER 1000W