0402HS-1N8EJTS
Part No
0402HS-1N8EJTS
Description
FIXED IND 1.8NH 1.04A 70MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
1.04 A
DC Resistance (DCR) :
70mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
11.3GHz
Inductance :
1.8 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
16 @ 250MHz
Tolerance :
±5%
Datasheets
0402HS-1N8EJTS
Manufacturer related products
    AC 220V HEATER 500W
    DC 48V HEATER 1000W (RACK-MOUNT
    CABINET HEAT EXCHANGER
    CABINET HEATER
    AC 220V HEATER 1000W