0402HS-6N2EGTS
Part No
0402HS-6N2EGTS
Description
FIXED IND 6.2NH 760MA 83MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
760 mA
DC Resistance (DCR) :
83mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
4.8GHz
Inductance :
6.2 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
20 @ 250MHz
Tolerance :
±2%
Datasheets
0402HS-6N2EGTS
Manufacturer related products
    AC 220V HEATER 500W
    DC 48V HEATER 1000W (RACK-MOUNT
    CABINET HEAT EXCHANGER
    CABINET HEATER
    AC 220V HEATER 1000W