0402HS-2N2EJTS
Part No
0402HS-2N2EJTS
Description
FIXED IND 2.2NH 960MA 70MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
960 mA
DC Resistance (DCR) :
70mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
10.8GHz
Inductance :
2.2 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
19 @ 250MHz
Tolerance :
±5%
Datasheets
0402HS-2N2EJTS
Manufacturer related products
    AC 220V HEATER 500W
    DC 48V HEATER 1000W (RACK-MOUNT
    CABINET HEAT EXCHANGER
    CABINET HEATER
    AC 220V HEATER 1000W