SCRH104R-100
Part No
SCRH104R-100
Manufacturer
Signal Transformer
Description
FIXED IND 10UH 4.36A 35 MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
4.4A
Current Rating (Amps) :
4.36 A
DC Resistance (DCR) :
35mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%