ETQ-P5M150YFC
Part No
ETQ-P5M150YFC
Manufacturer
Panasonic
Description
FIXED IND 15UH 7A 39.16MOHM SMD
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
12A
Current Rating (Amps) :
7 A
DC Resistance (DCR) :
39.16mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
15 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Metal Composite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%