LMCI1608-18NJT
Part No
LMCI1608-18NJT
Manufacturer
Venkel LTD
Description
FIXED IND 18NH 300MA 550MOHM SMD
Manufacturer :
Venkel LTD
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
550mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.2GHz
Inductance :
18 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
12 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
0603
Tolerance :
±5%