0603DC-47NXJRW
Part No
0603DC-47NXJRW
Manufacturer
COILCRAFT
Description
FIXED IND 47NH 1.2A 200MOHM SMD
Manufacturer :
COILCRAFT
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
1.2 A
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2GHz
Inductance :
47 nH
Inductance Frequency - Test :
200 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
73 @ 900MHz
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
0603
Tolerance :
±5%