0603DC-8N2XJRW
Part No
0603DC-8N2XJRW
Manufacturer
COILCRAFT
Description
FIXED IND 8.2NH 2.45A 53MOHM SMD
Manufacturer :
COILCRAFT
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
2.45 A
DC Resistance (DCR) :
53mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6.25GHz
Inductance :
8.2 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Active
Q @ Freq :
93 @ 900MHz
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
0603
Tolerance :
±5%