XFHCL6-4R7M
Part No
XFHCL6-4R7M
Description
FIXED IND 4.7UH 5.5A 40 MOHM SMD
Stock
950
Current - Saturation (Isat) :
10A
Current Rating (Amps) :
5.5 A
DC Resistance (DCR) :
40mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
25MHz
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%