XFHCL4-4R7M
Part No
XFHCL4-4R7M
Description
FIXED IND 4.7UH 12A 15 MOHM SMD
Stock
500
Current - Saturation (Isat) :
27A
Current Rating (Amps) :
12 A
DC Resistance (DCR) :
15mOhm Max
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%