XFHCL4-3R3M
Part No
XFHCL4-3R3M
Manufacturer
XFMRS
Description
FIXED IND 3.3UH 15A 9.2 MOHM SMD
Stock
250
Manufacturer :
XFMRS
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
32A
Current Rating (Amps) :
15 A
DC Resistance (DCR) :
9.2mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%