ELJ-QF1N8DF
Part No
ELJ-QF1N8DF
Description
FIXED IND 1.8NH 400MA 80MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
400 mA
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Inductance :
1.8 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Q @ Freq :
10 @ 100MHz
Supplier Device Package :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±0.3nH