ELJ-FA2R7KF
Part No
ELJ-FA2R7KF
Manufacturer
Panasonic
Description
FIXED IND 2.7UH 180MA 1.1OHM SMD
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
180 mA
DC Resistance (DCR) :
1.1Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
75MHz
Inductance :
2.7 µH
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
30 @ 7.96MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%