ELJ-QF15NJF
Part No
ELJ-QF15NJF
Description
FIXED IND 15NH 240MA 600MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
240 mA
DC Resistance (DCR) :
600mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.5GHz
Inductance :
15 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Q @ Freq :
10 @ 100MHz
Supplier Device Package :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±5%