MPH160809S4R7MT
Part No
MPH160809S4R7MT
Description
FIXED IND 4.7UH 700MA 500MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
65mA
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
500mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
65MHz
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%