MPH160809S1R5MT
Part No
MPH160809S1R5MT
Description
FIXED IND 1.5UH 900MA 285MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
420mA
Current Rating (Amps) :
900 mA
DC Resistance (DCR) :
285mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
100MHz
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%