SDWL1608C5N6CSTFM11
Part No
SDWL1608C5N6CSTFM11
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Description
FIXED IND 5.6NH 900MA 45MOHM SMD
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
900 mA
DC Resistance (DCR) :
45mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Inductance :
5.6 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
38 @ 250MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
0603
Tolerance :
±0.2nH