SDWL1608C6N8CSTFM01
Part No
SDWL1608C6N8CSTFM01
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Description
FIXED IND 6.8NH 750MA 82MOHM SMD
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
750 mA
DC Resistance (DCR) :
82mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Inductance :
6.8 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
35 @ 250MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
0603
Tolerance :
±0.2nH