FSLU2520-18NKP2
Part No
FSLU2520-18NKP2
Manufacturer
Toko America Inc.
Description
FIXED IND 18NH 600MA 200MOHM SMD
Manufacturer :
Toko America Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.75GHz
Inductance :
18 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
15 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
1008 (2520 Metric)
Tolerance :
±10%