MPL-AY4020-8R2
Part No
MPL-AY4020-8R2
Manufacturer
Monolithic Power Systems
Description
FIXED IND 8.2UH 2.1A 136MOHM SMD
Manufacturer :
Monolithic Power Systems
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
2.1A
Current Rating (Amps) :
2.1 A
DC Resistance (DCR) :
136mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
8.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 155°C