MMD-04BZ-2R2M-V1-RU
Part No
MMD-04BZ-2R2M-V1-RU
Description
FIXED IND 2.2UH 2.85A 90MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
6A
Current Rating (Amps) :
2.85 A
DC Resistance (DCR) :
90mOhm Max
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%