HM72E-06330LFTR13
Part No
HM72E-06330LFTR13
Manufacturer
TT Electronics
Description
FIXED IND 33UH 1.8A 332 MOHM SMD
Manufacturer :
TT Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
2.5A
Current Rating (Amps) :
1.8 A
DC Resistance (DCR) :
332mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 155°C
Package / Case :
2-SMD
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%