CSBX1265-5R8M
Part No
CSBX1265-5R8M
Manufacturer
CODACA
Description
FIXED IND 5.8H 12A 7.97M SMD
Stock
400
Manufacturer :
CODACA
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
24A
Current Rating (Amps) :
12 A
DC Resistance (DCR) :
7.97mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
5.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%