CSBX1275-5R6M
Part No
CSBX1275-5R6M
Description
FIXED IND 5.6H 17A 5.3M SMD
Current - Saturation (Isat) :
27A
Current Rating (Amps) :
17 A
DC Resistance (DCR) :
5.3mOhm Max
Inductance :
5.6 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Tolerance :
±20%