CSBX1275-6R8M
Part No
CSBX1275-6R8M
Description
FIXED IND 6.8H 14A 6.95M SMD
Current - Saturation (Isat) :
25.5A
Current Rating (Amps) :
14 A
DC Resistance (DCR) :
6.95mOhm Max
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Tolerance :
±20%