CSBX1275-1R5M
Part No
CSBX1275-1R5M
Manufacturer
CODACA
Description
FIXED IND 1.5H 28A 1.61M SMD
Stock
300
Manufacturer :
CODACA
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
54A
Current Rating (Amps) :
28 A
DC Resistance (DCR) :
1.61mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%