CSBL1275-100M
Part No
CSBL1275-100M
Manufacturer
CODACA
Description
FIXED IND 10H 11A 10.1M SMD
Stock
300
Manufacturer :
CODACA
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
16A
Current Rating (Amps) :
11 A
DC Resistance (DCR) :
10.1mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%