CSD0910B-100M
Part No
CSD0910B-100M
Manufacturer
CODACA
Description
FIXED IND 10H 5A 18.7M SMD
Stock
300
Manufacturer :
CODACA
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
5.6A
Current Rating (Amps) :
5 A
DC Resistance (DCR) :
18.7mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Material - Core :
Metal Composite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
4-SMD, J-Lead
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
4-SMD
Tolerance :
±20%