CIH03Q1N5CNC
Part No
CIH03Q1N5CNC
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Description
FIXED IND 1.5NH 440MA 110MOHM SM
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
440 mA
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
1.5 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
13 @ 500MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.2nH