PCMB053T-1R5MS
Part No
PCMB053T-1R5MS
Manufacturer
Susumu
Description
FIXED IND 1.5UH 6A 20 MOHM SMD
Stock
858
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
10A
Current Rating (Amps) :
6 A
DC Resistance (DCR) :
20mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
1919 (4848 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%