BSPQ000603042N5B00
Part No
BSPQ000603042N5B00
Description
FIXED IND CHIP CERM 2.5NH 600MA
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
9GHz
Inductance :
2.5 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
20 @ 500MHz
Tolerance :
±0.1nH