BSPQ000603041N6B00
Part No
BSPQ000603041N6B00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Description
FIXED IND CHIP CERM 1.6NH 1.0A
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
1 A
DC Resistance (DCR) :
50mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Inductance :
1.6 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
20 @ 500MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
0201
Tolerance :
±0.1nH