BSPQ000603043N8B00
Part No
BSPQ000603043N8B00
Description
FIXED IND CHIP CERM 3.8NH 500MA
Current Rating (Amps) :
500 mA
DC Resistance (DCR) :
170mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
7GHz
Inductance :
3.8 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
20 @ 500MHz
Tolerance :
±0.1nH