BWVF003030153R3M00
Part No
BWVF003030153R3M00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Description
FIXED IND 3.3UH 1.8A 125MOHM SMD
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1.9A
Current Rating (Amps) :
1.8 A
DC Resistance (DCR) :
125mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%