CIGW160808EHR47MLC
Part No
CIGW160808EHR47MLC
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Description
FIXED IND 0.47UH 3A 0.043 OHM SM
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
3A
Current Rating (Amps) :
3 A
DC Resistance (DCR) :
43mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
470 nH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Metal Composite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
0603
Tolerance :
±20%