CIGT201208TMR47MLE
Part No
CIGT201208TMR47MLE
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Description
FIXED IND 0.47UH 4.8A 0.024 OHM
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
4.8A
Current Rating (Amps) :
4.2 A
DC Resistance (DCR) :
24mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
470 nH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Metal Composite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
0805
Tolerance :
±20%