TE1508.1-E3
Part No
TE1508.1-E3
Manufacturer
Vishay / Sprague
Description
CAP ALUM 15UF 150V AXIAL
Stock
419
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Axial, Can
Polarization :
Polar
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
Ripple Current @ Low Frequency :
Size / Dimension :
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
-10%, +50%
Voltage - Rated :
150 V