CM3225R47MSB
Part No
CM3225R47MSB
Manufacturer
ABC Taiwan Electronics Corp.
Description
WOUND CHIP INDUCTOR,3225, 0.47UH
Stock
100
Manufacturer :
ABC Taiwan Electronics Corp.
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
450 mA
DC Resistance (DCR) :
500mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
430MHz
Inductance :
470 nH
Inductance Frequency - Test :
25.2 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
30 @ 25.2MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
1210
Tolerance :
±20%