MTP2915100ML01
Part No
MTP2915100ML01
Manufacturer
Coilmx
Description
INDUCTANCE 10 H TOL 20%
Manufacturer :
Coilmx
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
28A
Current Rating (Amps) :
30 A
DC Resistance (DCR) :
2.5mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%