TPC-1751T-J3AE
Part No
TPC-1751T-J3AE
Manufacturer
Advantech
Description
DISPLAY 17" DUAL CORE CPU J1900
Manufacturer :
Advantech
Product Category :
Industrial PCs
Approval Agency :
CCC, CE, cULus
Core Processor :
Intel® Atom™ E3827 1.75GHz, 2 Core
Expansion Type :
mini PCIe
Features :
Ingress Protection :
IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Memory :
DDR3L SODIMM (4GB Installed)
Mounting Type :
Panel Mount
Operating System :
Supports Windows 7/10
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Product Status :
Obsolete
Storage :
Supports Cfast
Type :
Panel PC
Voltage - Supply :
24VDC