F3SG-4RA0270-30
Part No
F3SG-4RA0270-30
Manufacturer
Omron Automation
Description
LIGHT CURTAIN HAND/ARM 30MM
Stock
2
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Machine Safety - Light Curtains
Beam Pitch :
20mm
Detection Capability :
30mm
Features :
Blanking, Muting Function
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Number of Beams :
12
Operating Range :
0.3m ~ 20.0m
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Product Status :
Active
Protection :
Hand/Arm
Protective Height :
270mm
Voltage - Supply :
24VDC