SF4B-H24-01(V2)
Part No
SF4B-H24-01(V2)
Description
LIGHT CURTAIN HAND 25MM
Stock
1
Beam Pitch :
20mm
Detection Capability :
25mm
Ingress Protection :
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Number of Beams :
24
Operating Range :
0.3m ~ 9.0m
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Protective Height :
470mm
Voltage - Supply :
24VDC