F3SJ-B0465P25
Part No
F3SJ-B0465P25
Manufacturer
Omron Automation
Description
LIGHT CURTAIN HAND 25MM
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Machine Safety - Light Curtains
Beam Pitch :
20mm
Detection Capability :
25mm
Features :
Blanking, Muting Function
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Number of Beams :
22
Operating Range :
0.2m ~ 7.0m
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Product Status :
Active
Protection :
Hand
Protective Height :
465mm
Voltage - Supply :
24VDC