SF2B-H20-N
Part No
SF2B-H20-N
Manufacturer
Panasonic
Description
LIGHT CURTAIN HAND 27MM
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Machine Safety - Light Curtains
Beam Pitch :
20mm
Detection Capability :
27mm
Features :
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Number of Beams :
20
Operating Range :
0.2m ~ 13.0m
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Product Status :
Active
Protection :
Hand
Protective Height :
392mm
Voltage - Supply :
24VDC