SF4B-H20C
Part No
SF4B-H20C
Manufacturer
Panasonic
Description
LIGHT CURTAIN HAND 25MM
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Machine Safety - Light Curtains
Beam Pitch :
20mm
Detection Capability :
25mm
Features :
Blanking, Muting Function
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Number of Beams :
20
Operating Range :
0.3m ~ 7.0m
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Product Status :
Active
Protection :
Hand
Protective Height :
423mm
Voltage - Supply :
24VDC