SF4B-H20CA-J05
Part No
SF4B-H20CA-J05
Description
LIGHT CURTAIN HAND 25MM
Beam Pitch :
20mm
Detection Capability :
25mm
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Number of Beams :
20
Operating Range :
0.3m ~ 7.0m
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Protective Height :
423mm
Voltage - Supply :
24VDC