SF2C-H24-P
Part No
SF2C-H24-P
Manufacturer
Panasonic
Description
LIGHT CURTAIN HAND 25MM
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Machine Safety - Light Curtains
Beam Pitch :
20mm
Detection Capability :
25mm
Features :
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Number of Beams :
24
Operating Range :
0.1m ~ 3.0m
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Product Status :
Active
Protection :
Hand
Protective Height :
480mm
Voltage - Supply :
24VDC